Zapraszamy na Shopping Center Breakfast Briefing

Grudniowe spotkanie będzie okazją do podsumowania mijającego roku na rynku oraz do pokuszenia się o prognozy na nadchodzące 12 miesięcy. W trakcie Shopping Center Breakfast Briefing eksperci podsumują 2011 rok w branży oraz przedstawią prognozy na przyszłość. Wśród nich m.in.: Karina Kreja, Associate Director, dział badań rynku i doradztwa, CB Richard Ellis, Katarzyna Michnikowska, starszy analityk, Dział Wycen i Doradztwa, Cushman & Wakefield, Sven-Torsten Kain członek zarządu BRE Bank Hipoteczny. Zaproszeni goście omówią kluczowe trendy dotyczące zmian na rynku oraz opowiedzą o wyzwaniach stojących przed branżą.

– Spotkania poświęcone analizie rynku handlowego są potrzebne. Dostrzegam głód informacji ze strony uczestników tego sektora. Zwłaszcza, że znajduje się on w bardzo ciekawym punkcie. Rośnie ilość oddawanej do użytku powierzchni handlowej i równocześnie wzmaga się konkurencja na rynku centrów handlowych. Równocześnie na polski rynek weszło kilka zagranicznych marek, m.in. GAP, Lindex, Desigual, Centro, a kolejne sieci obserwują nasz kraj. Również polski rynek, który dopiero przed chwilą przeszedł próg rozwojowy związany z budowaniem galerii handlowych w miejsce projektów opartych o hipermarket, jest już przed perspektywą kolejnych zmian, tym razem dotyczących metod prowadzenia handlu. Dzięki nowoczesnym technologiom, zwłaszcza alternatywnym kanałom sprzedaży, tradycyjne sklepy w przyszłości przekształcą się w showroomy. Klienci będą w nich oglądać produkty, ale zakupów coraz częściej dokonają przez internet, wymuszając kolejne zmiany funkcjonowania centrów handlowych – powiedziała Karina Kreja.

Natomiast Sven-Torsten Kain dodaje: – To dobry czas, żeby organizować tego typu spotkanie. W tej chwili w Polsce panuje optymizm, jeśli chodzi o centra handlowe i sytuacja na rynku jest dobra. Pojawia się także wielu najemców, którzy szukają powierzchni handlowych. Banki, co do zasady, są gotowe udzielać inwestorom finansowania.