Textil Market zapowiada 15 nowych salonów

– Plan rozwoju sieci, zgodnie ze strategią zajmowania rynku, jest kontynuowany. W trzecim kwartale tego roku zostało otwartych 17 nowych sklepów Textil Market. Na koniec roku będzie ich około 255, to jest o 55 więcej niż na koniec 2010 roku. Do końca tego roku zamierzamy uruchomić jeszcze około 15 sklepów – mówi Bogusz Kruszyński, prezes spółki Redan do której należy sieć Textil Market.

Sklepy Textil Market zlokalizowane są głównie w miastach do 50 tysięcy mieszkańców. Firma działa na terenie całego kraju i obecnie może pochwalić się około 230 sklepami zlokalizowanymi na terenie całego kraju. Powierzchnia handlowa salonów w zależności od lokalizacji wynosi od 160 do 420 metrów kwadratowych. W sklepach sieci znaleźć szeroką gamę odzieży oraz innych artykułów tekstylnych w przystępnej cenie, a asortyment oferowanych produktów, jak zapowiada zarząd sieci, jest ciągle poszerzany.

Sektor dyskontowy Grupy Redan, do której należy sieć Textil Market po trzech kwartałach tego roku odnotował 15 procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wynik na sprzedaży jednak zmniejszył się o 46 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Tak słaby wynik spowodowany jest, jak poinformował zrząd, niższą rentownością nowo otwartych sklepów, wysokie koszty intensywnego rozwoju sieci, spadek liczby klientów we wrześniu spowodowany niesprzyjającą pogodą oraz znacznie głębsza niż dotychczas wyprzedaż towarów letnich na przełomie sierpnia i września, co spowodowało spadek marży procentowej.