NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim

Aktualnie New Yorker posiada ponad 800 filii w ponad 30 krajach, w tym 71 sklepów w Polsce. Dzięki światowym kontaktom umożliwiającym projektowanie kolekcji zgodnych z najnowszymi trendami, firma jest jedną z marek kreujących styl. Należy do przodujących przedsiębiorstw w sektorze mody młodzieżowej w Europie.

Komercjalizację NoVa Park realizuje inwestor tj. irlandzka grupa Caelum Development wspólnie z Jones Lang LaSalle. Partnerem Caelum Development w projekcie centrum handlowego NoVa Park jest węgierski deweloper Futureal.

Na powierzchni 32,4 tys. mkw. (powierzchnia najmu) w centrum handlowym NoVa Park, zostanie uruchomionych 140 lokali handlowo-usługowych, w tym 14 gastronomicznych. Odwiedzający będą mieli do dyspozycji 910 miejsc parkingowych.

Oddanie obiektu planowane jest na I kwartał 2012 roku. Wśród najemców znajdą się m in. Piotr i Paweł, H&M, C&A, Pure Fitness, KappAhl, Intersport, KFC, Smyk, Fielmann, Molton, Cubus, Lavard, Bijou Brigitte, Reporter, Media Expert, Mohito. Generalnymi wykonawcami tego największego w regionie Centrum Handlowego są Warbud i Mercury Engineering.

Caelum Development to irlandzka grupa kapitałowa z siedzibą główną w Warszawie, utworzona w 2002 roku przez grupę prywatnych irlandzkich inwestorów z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Caelum operuje na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce a także na terenie Rumunii. W portfolio inwestycji Caelum znajdują się m.in.: Galeria Askana (Gorzów Wielkopolski), Galeria Młyńska (Racibórz), Wratislavia Center (Wrocław), Galeria Wisła (Płock). Największym realizowanym przez zespół Caelum Development projektem jest wielofunkcyjny kompleks handlowo -rozrywkowy ParkLake Plaza w Bukareszcie, Rumunii (o powierzchni całkowitej 67 tys. mkw.).