Teren, o którym mowa znajduje się pomiędzy Aleją Jana Pawła oraz ulicami Podwale i Obrońców Pokoju, około 200 metrów od jeleniogórskiego rynku.

Deweloper, TK Development, który kontroluje działkę w wielkości 2,4 ha gruntu, planuje wybudować centrum handlowe o powierzchni 56 tys. mkw., w tym powierzchni najmu 24 tys. mkw. Na powierzchni handlowej obiektu może się znaleźć ok. 115 lokali handlowo-usługowych. Inwestor zaplanował 800 miejsc parkingowych.

Atutem kompleksu handlowego będzie zintegrowanie go z budowanym dworcem autobusowym. Rozwiązanie łączące funkcję handlowo-usługową z funkcją regionalnego dworca autobusowego zapewni szeroki dostęp do oferty najemców oraz niewątpliwie będzie stanowić o powodzeniu obiektu.

TK Development jest międzynarodową firmą deweloperską, z główną siedzibą w Danii. Specjalizuje się w budowie wielofunkcyjnych centrów handlowych. Dotychczas TK Development zrealizował dziewięć głównych centrów handlowych w Polsce: CH Reduta w Warszawie, CH Targówek w Warszawie, CH Plejada w Bytomiu, CH Plejada w Sosnowcu, CH Galeria Pomorska w Bydgoszczy, CH Galeria Copernicus w Toruniu, CH Galeria Biała w Białymstoku, CH galeria Sandecja w Nowym Sączu, CH Galeria Tarnovia w Tarnowie.