CH Siódemka w Elblągu

CBRE będzie odpowiedzialny  za wynajem powierzchni w galerii handlowej, która pomieści około 110 lokali przeznaczonych dla dużych, średnich i małych najemców. Jednym z nich będzie hipermarket spożywczy. W pełni zabudowana parterowa galeria handlowa zajmie powierzchnię 40 tys. mkw.

Colliers International zajmie się natomiast wynajmem drugiej cześci centrum, czyli parku handlowego o pow. 27 tys. mkw.. Powstanie w nim 15 sklepów wielkopowierzchniowych. Oferować będą artykuły budowlane, wykończeniowe i wyposażenia wnętrz, meble, artykuły gospodarstwa domowego, a także sprzęt sportowy i rekreacyjny. W galerii znajdzie się hipermarket spożywczy, a w parku istotnym najemcą będzie market budowlany.

Inwestor planuje rozpoczęcie budowy w pierwszej połowie 2012 r. Przy budowie Siódemki zatrudnienie znajdzie kilkaset osób, a po otwarciu centrum stworzonych zostanie ponad 1000 nowych miejsc pracy. Łączna powierzchnia najmu wyniesie około 67 tys. mkw.

Inwestor zebrał szczegółowe dane dotyczące demografii i populacji Elbląga i jak twierdzi, dowodzą one, że rynek ten ma znaczny potencjał. – Istnieje duży popyt ze strony regionalnych, krajowych i międzynarodowych detalistów na lokale w centrum handlowym, które ma powstać w Elblągu – sądzi Torsten Hartmann, dyrektor Bridgehouse Capital, firmy doradzającej Bridgehouse Developments.