Galeria Gniezno: nowoczesne zarządzanie energią

Centrum handlowe Galeria Gniezno przystąpiło do programu „My też mamy ciepło systemowe” prowadzonego przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

– Wykorzystanie technologii ciepła systemowego dało możliwość zagwarantowania klientom, pracownikom i najemcom Galerii Gniezno pełnego bezpieczeństwa oraz pewności komfortu cieplnego – mówi Zofia Suchy, dyrektor Galerii Gniezno.

Ważną z punktu widzenia zarządzania obiektem handlowym kwestią, jest bezobsługowość systemu eliminująca konieczność prowadzenia przeglądów i konserwacji oraz niska cena energii cieplnej, która przekłada się bezpośrednio na bieżące koszty funkcjonowania Galerii Gniezno, istotna zwłaszcza dla firmy Pradera, właściciela obiektu.

Program jest dostępny przez cały rok. Ciągłość dostaw gwarantuje Galerii Gniezno nie tylko technologia, ale też prawo energetyczne oraz wykorzystywanie w produkcji surowców podlegających ciągłej i kompleksowej kontroli.

– Zastosowanie w obsługiwanych przez Apsys centrach handlowych w Polsce oszczędnych i ekologicznych systemów pozyskiwania energii cieplnej i elektrycznej jest odpowiedzią na zalecenia Unii Europejskiej wyrażone w dyrektywie 2010/31/UE – podkreśla Piotr Karbowy, Dyrektor Techniczny Apsys Polska.

Apsys, zarządca nieruchomości stosuje zasady zrównoważonego budownictwa zarówno w nowych inwestycjach jak i w przypadku istniejących obiektów, tak jak np. Galeria Gniezno, Manufaktura czy też CH 3Stawy.