Sephora otworzyła kolejną perfumerię

Jest to pierwszy salon Sephory w Toruniu. Lokal o powierzchni całkowitej wynoszącej 280 mkw. mieści się na parterze.

– Jestem bardzo dumny, że otworzyliśmy dziś pierwszą perfumerię w Toruniu. Jestem przekonany, że wyjątkowe połączenie światowego designu naszej perfumerii z najszerszym i najbardziej innowacyjnym w Polsce portfolio produktowym oraz najwyższym poziomem obsługi klienta, przypadnie do gustu mieszkańcom miasta – powiedział Michał Dominik, dyrektor generalny, Sephora Polska i Czechy.

Sephora działa w obszarze rynku kosmetyków luksusowych. Firma powstała 40 lat temu we Francji, a od 12 lat jest obecna na polskim rynku. Sephora jest częścią koncernu Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH), największej na świecie korporacji działającej w sektorze dóbr luksusowych. Obecnie Sephora posiada ponad tysiąc perfumerii na świecie, w tym 86 perfumerii w Polsce. W Polsce firma posiada około 50 procent udziału w rynku perfumeryjnym, co daje jej pierwsze miejsce w tym segmencie (badania ACNielsen).

Całkowita powierzchnia Centrum Handlowego Toruń Plaza to 74,5 tysiąca metrów kwadratowych. Na takim obszarze znajduje się 140 sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, delikatesy oraz liczne punkty usługowe. Zmotoryzowani klienci mogą zaś korzystać z parkingu na 1100 miejsc.