Rozwój sieci Media Expert

– Trwające prace remontowe oraz zaplanowane na koniec listopada otwarcie dwóch nowych sklepów na terenie centrum – Cubus i Claire’s, to dopiero początek zmian, które będą mieć miejsce w Galerii Pomorskiej. Po otwarciu nowej części restauracyjnej mieliśmy bardzo pozytywny odzew ze strony naszych klientów i najemców, dzięki temu prowadzenie dalszych prac modernizacyjnych
w przyszłym roku nabiera jeszcze większego znaczenia – mówi Stuart Lang, Dyrektor w Balmain Asset Management, firmie zarządzającej Galerią Pomorską.

Pierwsza faza modernizacji galerii obejmująca remont części restauracyjnej centrum została zakończona. Prace modernizacyjne będą kontynuowane także w przyszłym roku, a ich uwieńczeniem będzie rozbudowa obiektu planowana na lata 2012/2013, która dopełnić ma, jak podkreśla zarząd, transformacji galerii. Po zakończeniu pierwszej fazy remontu rozpoczęły się przygotowania do drugiego etapu, który obejmie modernizację głównych pasaży galerii, a także odświeżenie oznakowania oraz miejsc użyteczności publicznej na terenie obiektu. Program unowocześnienia Galerii Pomorskiej pochłonie w sumie trzy miliony euro.

Galeria Pomorska jest jednym z najdłużej istniejących centrów handlowych w Bydgoszczy, otwartym w kwietniu 2003 roku. Galeria, wraz z hipermarketem Carrefour oraz 100 sklepami takimi jak H&M, Reserved, Smyk, Empik, KappAhl, Takko, CCC, Douglas, Rossmann, Delta Sport, RTV Euro AGD oraz McDonald’s, położona jest przy ul. Fordońskiej. Obiektem zarządza Resolution Property – firma specjalizująca się w dziedzinie zarządzania funduszami nieruchomościowymi oraz inwestycyjnymi na rynku brytyjskim i europejskim.