FH Warszawa w całości wynajęte

– Płatności bezgotówkowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Potencjał polskiego rynku pod tym względem jest znaczny – informuje Wejcman. Obecnie na rynku jest około 55 tys. czytników kart zbliżeniowych. Ich liczba na pewno będzie stale wzrastać. Najwięksi gracze na rynku, tacy jak duże sieci handlowe czy sieci stacji benzynowych, korzystają z usług stałych dostawców rozwiązań dla płatności bezgotówkowych, jednak widzimy pole do rozwoju i możliwość konkurowania w dziedzinie technologii i usług – mówi Tomasz Wejcman, Country Manager VeriFone Poland.

VeriFone posiada już ponad 80 proc. udziału w rynku . Firma, która w ostatnich miesiącach firma sfinalizowała proces przejmowania swojego głównego – również w Polsce – międzynarodowego rywala: firmy Hypercom Corporation. Poprzez akwizycję Hypercom, VeriFone przyspieszyła swój międzynarodowy wzrost. Dzięki połączeniu, VeriFone powiększyła portfolio oferowanych na polskim rynku rozwiązań, np. o urządzenia typu „unattendend”, czyli samoobsługowe.

Firma VeriFone Inc. została założona w 1981 roku. Jej siedziba znajduje się w San Jose w USA. Firma jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE) i jest obecna w ponad 110 krajach świata. Łącznie zatrudnia około 3 tys. osób. Polski oddział VeriFone świętuje w tym roku swoje 15-lecie. Do tej pory zaopatrzyła polski rynek w 300 tys. terminali płatczniczych.