Targi MAPIC odwiedzi ponad 8 tys. uczestników

Polimex-Mostostal rozpoczął już proces konstrukcyjny. Na 26 hektarach powstanie 67 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowo-usługowej netto. Planowany jest retail park o powierzchni 40 tysięcy metrów kwadratowych oraz galeria handlowa – 27 tysięcy metrów kwadratowych.

Obiekt zlokalizowany będzie nieopodal skrzyżowania głównych szlaków centralnej Europy, czyli autostrad A1 i A4. Trasy te przecinają się koło Gliwic. 4,9 miliona ludzi mieszka w zasięgu jednej godziny jazdy samochodem od tego miejsca. Jak mówi inwestor, ma to być regionalne centrum handlowe nowej generacji. Całkowita wartość inwestycji ma przekroczyć 150 mln euro. Otwarcie zaplanowano na jesień 2012 roku.

Komercjalizacja sięga już prawie 70 proc. Do głównych najemców należą: operator spożywczy Tesco, który wynajął 11 tys. mkw., Castorama – 10 tys. mkw., Media Expert – 3,2 tys. mkw., Jula – 3 tys. mkw. Ponadto w obiekcie znajdą się m.in. sklepy H&M, Reserved, KappAhl, Lindes, Rossmann, Kakadu, Super-Pharm, KappAhl i Solar i Cubus.

Głównym inwestorem centrum jest Helical Poland. Jest to spółka zależna brytyjskiej firmy inwestycyjno-deweloperskiej Helical Bar notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Deweloper specjalizuje się w budowie sklepów wielkopowierzchniowych typu retail park i centrów handlowych.