New Yorker uruchomił 900 sklep na świecie

Tesco zajmie największy lokal w Galerii Bialskiej. Umowa zawarta między najemcą, a właścicielem obiektu przewiduje także możliwość zwiększenia powierzchni najmu do ok. sześciu tys. mkw.

Projekt inwestycji obejmuje budowę galerii handlowej, w której poza Tesco znajdzie się ok. 70 sklepów, usytuowanych na łącznej powierzchni 25 tys. mkw., budynku „Dom i Ogród” oraz cztero-salowego kompaktowego kina. Całkowita powierzchnia użytkowa kompleksu przekroczy 32 tys. mkw. Parking zaprojektowano na 845 miejsc.

Galeria Bialska to całkowicie nowe centrum handlowe, które powstanie przy skrzyżowaniu ulic Sportowej i Łomaskiej, w odległości około pięciu minut od centrum miasta. Zasięg oddziaływania galerii to około 60 tys. mieszkańców Białej Podlaskiej oraz 120 tysięcy okolicznych mieszkańców w zasięgu 45 minut jazdy samochodem. Atutem położenia obiektu jest bliskość granicy z Białorusią, a w tym także 300-tysięcznego Brześcia (Brest).

Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych to początek 2012 roku, zaś otwarcie centrum zaplanowano na czwarty kwartał 2013 roku.

Prace projektowe wykona firma Budus Projekt Sp. z o.o. Podmiotem odpowiedzialnym za komercjalizację jest CB Richard Ellis w Warszawie, a inwestorem jest spółka celowa utworzona przez KPBP Budus S.A., KPM Agata S.A. oraz Graf Sp. z o.o.

KPBP Budus S.A. to firma, która w swoim portfolio ma takie centra handlowe jak: Galeria Wisła w Płocku, Galeria Niwa w Oświęcimiu, Galeria Arena w Gliwicach, Galeria Sfera w Bielsku-Białej oraz Carrefour w Katowicach.

Założona 1952 roku firma KPM Agata S.A. to właściciel marki oraz salonów meblowych Agata Meble, firmy z branży meblowej i wyposażenia wnętrz, która posiada 15 salonów meblowych o powierzchni 160 tys. mkw. i zatrudnia ponad 1 200 pracowników.

Graf Sp. z o.o. od 10 lat trudni się obsługą oraz realizacją inwestycji. Firma zajmuje się opracowywaniem projektów, przeprowadzaniem procedur administracyjnych, a także wynajmem i zarządzaniem obiektami komercyjnymi.