Kieleckie centrum zostanie otwarte w II kwartale br.

– Korona Kielce to dla nas bardzo ciekawy projekt. Powstająca w śródmieściu Kielc galeria na wysokim poziomie pozwoli nam wypełnić lukę w centrum miasta. Cieszymy się, że znajdziemy się w gronie najemców galerii – mówi Wojciech Józefik, właściciel sklepu Strefa Outdooru z markami Campus i Alpinus.

Sklep Strefa Outdooru w Koronie Kielce otworzy się wraz ze startem całego centrum, a więc w drugim kwartale 2012 roku. – Dbamy o to, aby w gronie naszych najemców znalazły się topowe marki skierowane do wszystkich klientów – mówi Michał Tur, manager ds. marketingu galerii Korona Kielce.

Nowe kieleckie centrum rozrywkowo-handlowe położone jest kilkaset metrów od Rynku i do dworców autobusowego i kolejowego. Na trzech poziomach powstanie 170 lokali handlowo-usługowych oraz punkty gastronomiczne. Zajmą one łącznie 38,3 tys. mkw. Kolejne trzy kondygnacje, łącznie z dachem, przeznaczone zostaną na parking. Łączna powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 93 tys. mkw. Wartość inwestycji to 100 mln euro. Galerię bezpośrednio będą obsługiwały 23 linie autobusowe łączące wszystkie dzielnice Kielc.