Sieć ma około 1600 sklepów na świecie

Ma to być Zintegrowane Centrum Komunikacyjne – obiekt łączący funkcję handlową z komunikacyjnymi. Centra oparte na podobnej koncepcji budowane są w Poznaniu i Katowicach. – Łączenie funkcji komunikacyjnych z komercyjnymi to bardzo innowacyjne podejście. Dzięki temu PKP nie musi wykładać publicznych środków na rewitalizację dworca, a miasto i jego mieszkańcy otrzymują nowoczesną, wielofunkcyjną przestrzeń – poinformował w rozmowie z Retailnet.pl Tomasz Andryszczyk, rzecznik inwestora, spółki Retail Provider.

Jeśli do końca przyszłego roku uda się wprowadzić zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, to nowe centrum zostanie otwarte już w IV kwartale 2014 roku. Retail Provider prowadzi rozmowy w sprawie realizacji tego przedsięwzięcia z PKP SA. W przyszłym tygodniu przedstawi szczegółowe założenia projektu władzom Olsztyna.

Spółka Retail Provider, jako podmiot typu private equity, nabył 4 października od Skarbu Państwa PKS Olsztyn. W ramach umowy prywatyzacyjnej firma zobowiązała się do utrzymania funkcji dworcowych w Olsztynie oraz do kontynuowania działalności gospodarczej w zakresie transportu pasażerskiego. – Uzupełnienie transportu pasażerskiego o handel i rozrywkę wpłynie na znaczny wzrost liczby podróżnych, a także sprawi, iż miasto otrzyma najwyższej jakości przestrzeń publiczną, która podniesie komfort życia mieszkańców i turystów. Będzie tym samym stymulować jego dalszy rozwój – ma nadzieje Andryszczyk.