Kolporter rozwinie sieć swoich sklepów

Obecnie Cinema City posiada w całej Europie 95 multipleksów z 899 salami kinowymi. W ramach swych planów rozwoju większość nowych kin spółka zamierza otworzyć w Rumunii. Jest to bowiem zdaniem zarządu kraj, w którym kryzys gospodarczy i sytuacja makroekonomiczna nie ma wpływu na sprzedaż biletów.

W 2012 r. spółka planuje otwarcia m.in. czterech-sześciu multipleksów w Rumunii z 40-60 ekranami, dwóch kin w Bułgarii z łącznie 24 ekranami, jedno kino w Czechach z ośmioma ekranami oraz megapleksu Planet w Rishon Letzion w Izraelu z 25 ekranami.

W Polsce Cinema City ma 31 multipleksów z 340 ekranami. Spółka obsługuje także pięć kin Orange IMAX w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach oraz Łodzi. Kilka dni temu otworzyła nowy multipleks w Toruniu w centrum handlowym Toruń Plaza.

Zysk netto Cinema City International wyniósł w trzecim kwartale tego roku 7,5 mln euro i był o trzy proc. wyższy od zysku uzyskanego rok wcześniej na poziomie 7,3 mln euro. Wynik okazał sie, również o 41,5 proc. wyższy od oczekiwań analityków, którzy prognozowali 5,3 mln zł zysku netto.

Zysk operacyjny grupy, sięgnął 7,2 mln euro i był o niemal 12 proc. niższy od zysku uzyskanego w III kwartale 2010 r. w wysokości 8,2 mln euro oraz o 12,5 proc. wyższy od średniej prognoz rynkowych w wysokości 6,4 mln euro. Przychody grupy wyniosły w III kwartale tego roku 69,4 mln euro i były o 13 proc. wyższe od obrotów osiągniętych przed rokiem (61,6 mln euro) oraz o 4,5 proc. wyższe od konsensusu na poziomie 66,4 mln euro.