Cinema City zwiekszy liczbę sal kinowych

Obiekt o powierzchni całkowitej wynoszącej ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych powstanie przy ulicy Podwale i Żymierskiego. Inwestor jest obecnie na etapie poszukiwania generalnego wykonawcy. Na terenie kompleksu docelowo ma się znajdować 35 sklepów i punktów handlowo usługowych, które zostaną rozlokowane na powierzchni o wielkości około 4,3 tys. mkw.

Wśród najemców galerii są m.in. operator sieci spożywczej, marki odzieżowe i obuwnicze oraz drogeria. Na terenie obiektu uwzględniono też przestrzeń dla apteki, optyka czy sklepu RTV AGD. Ofertę gastronomiczną i rozrywkową dopełnić ma kręgielnia, księgarnia oraz restauracje i kawiarnie. Do grona najemców dołączyć mają także kwiaciarnia, salonik prasowy bądź inne firmy świadczące usługi. Dotychczas umowę podpisano m.in. z marką modową Top Secret.

Kompleks powstanie na obszarze o wielkości 1,31 ha. Całkowita powierzchnia galerii wynosi 7235 mkw. Dwukondygnacyjny obiekt oprócz funkcji handlowej będzie oferował także powierzchnię biurową i usługową na którą przewidziano ponad tysiąc mkw. na drugim piętrze budynku. Na terenie projektu znajdzie się także 150 miejsc parkingowych.

Termin otwarcia obiektu zaplanowany został na pierwszy kwartał 2013 roku.