W Żarach powstanie Galeria Podwale

Galeria Dabrówka pełnić będzie rolę kameralnego obiektu handlowego usytuowanego na terenie Osiedla Księżnej Dąbrówki. Na terenie kompleksu o powierzchni użytkowej wynoszącej około 2,9 tys. mkw. obecnie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe i instalacyjne wewnątrz obiektu oraz wykonywana jest jego elewacja.

Oficjalne otwarcie obiektu planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku, ale już za kilka tygodni zacznie działać pierwszy sklep i największy najemca galerii supermarket Biedronka. Sieć zajmie 50 procent powierzchni całego obiektu. Pozostałych 10 lokali o charakterze handlowo-usługowym i powierzchni o wielkości od 17 do 570 mkw. nastąpi, jak zapowiada inwestor, najpóźniej 30 grudnia tego roku. W nowo powstałym centrum obok Biedronki znajdzie się m.in. apteka, cukiernia, biuro podróży, agencja ubezpieczeniowa, salonik prasowy oraz sklep mięsny. Na terenie kompleksu znajdzie się także parking na 170 samochodów.

Inwestorem Galerii Dąbrówka jest spółka Nickel Development, która od 2002 r. rozbudowuje pobliskie Osiedle Księżnej Dąbrówki. Deweloper szacuje, iż do końca 2011 będzie mieszkało tam łącznie ok. 480 rodzin. Oprócz Galerii Dąbrówka firma PTB Nickel buduje w chwili obecnej w centrum Poznania jeszcze jeden obiekt z lokalami biurowymi oraz handlowo-usługowymi – Kamienicę za Teatrem.

W portfolio firmy znajduje się także inwestycja Nowe Garbary, która powstała 300 m od poznańskiego Starego Rynku i której także dostępne są lokale handlowo-usługowe.

PTB Nickel Sp. z o. o., firma należąca do Grupy Nickel, od 20 lat działa na polskim rynku budowlanym. Jako generalny wykonawca spółka zrealizowała ponad 80 inwestycji na terenie całego kraju. Firma buduje obiekty mieszkaniowe, przemysłowe, biurowe, sportowe oraz użyteczności publicznej.