Galeria Dąbrówka prawie gotowa

Będzie to jeden z największych sklepów sieci Decathlon w Polsce. Łączna powierzchnia sklepu ma blisko 5 tys. mkw, w tym 4 tys. mierzy sama hala handlowa. W ofercie sklepu znajdzie się około 6 tys. modeli produktów związanych ze wszystkich dyscyplinami sportowymi popularnymi w kraju. Sklep zgodnie z tradycyjnym konceptem, będzie podzielony na strefy związane z poszczególnymi typami sportu.

Decathlon to sieć dużych marketów sportowych liczących od 2 do 10 tys. mkw. Sklepy Decathlonu znajdują się m.in. w Polsce, w Belgii, w Brazylii, w Chinach, we Francji, w Hiszpanii, w Holandii, w Indiach, w Niemczech, w Portugalii, w Rosji, w Rumunii, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. W Polsce firma działa od 1999 roku. Łącznie na terenie naszego kraju działa ponad 20 salonów.

Park Handlowy Franowo będzie miał 80 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Na jego terenie znajdzie się około 35 salonów. Wśród nich będą sklepy wielkopowierzchniowe. Centrum oferować będzie też 1000 miejsc parkingowych.

Inwestorem obiektu jest Inter IKEA Centre Polska S.A., która należy do grupy IKEA. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. IICP jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma prowadzi prace koncepcyjne związane z budową centrów handlowych w Lublinie i Poznaniu oraz rozbudową istniejącego już Parku Handlowego Bielany.