Dziś otwarcie multimarketu Jula w Jankach

– Dwa pierwsze sklepy Jula w Polsce działają od dziś. Kolejny, we Wrocławiu, otworzymy na początku 2012 roku. Jeszcze trzy sklepy otworzymy w marcu, kwietniu i maju, a po wakacjach kolejne trzy lub cztery sklepy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, możemy mieć dziewięć mulitmarketów w Polsce do końca 2012 roku – poinformował w wypowiedzi dla Retailnet.pl Per Eric Frost, prezes spółki Jula Poland i szef działu ekspansji Holdingu Jula na świecie.

Frost poinformował, że Jula na razie poprzestanie na rynku polskim. – Jestem pewien, że zajęłoby to kilka lat, żeby przygotować ekspansje na następny, czwarty po Szwecji, Norwegii i Polsce rynek. Zarząd uważa, że przedtem należy umocnić pozycję w Polsce – powiedział Per Eric Frost. – Biorąc pod uwagę warunki do rozwoju sieci, wyobrażam sobie, że Jula za 5-6 lat będzie miała w Polsce 40 do 45 sklepów. Nie widzę, żadnego problemu ze znajdowaniem nowych lokalizacji. Od dwóch lat badamy ten rynek i znaleźliśmy sporo dobrych miejsc dostępnych od ręki – powiedział prezes spółki Jula Poland.

– Potencjał naszego rodzimego rynkuw Szwecji oceniamy na 50 sklepów. Polska jest cztery razy większa od Szwecji, więc całkowity potencjał tego kraju, jeśli chodzi o możliwości rozwoju sieci Jula oceniam nawet na 150-200 sklepów – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl  prezes rady nadzorczej sieci Jula Bengt Andersson. 

Firma specjalizuje się w multimarketach z wyposażeniem z branży DIY. Wielkość jednego sklepu mieści się zazwyczaj w przedziale od 3-4 tys. mkw.