Gemini Park Tarnów

– Dziękuję za wszystkie głosy oddane na Galerię Echo i wszystkie głosy oddane na Polskę. Zwycięstwo w tak prestiżowym konkursie to dowód, że polski rynek retail jest w znakomitej kondycji, to także potwierdzenie stabilnej sytuacji naszej gospodarki. Dziękuję wszystkim naszym partnerom, a szczególnie najemcom, bez was ten projekt by nie powstał – powiedział Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Zagranica w Echo Investment, podczas odbierania nagrody w Cannes.

Galeria Echo Kielce była jedynym polskim projektem wśród 16 nominowanych do nagród w tegorocznym konkursie MAPIC Awards. Rywalizowała o nagrodę Best Refurbished/Enlarged Retail Development, czyli dla najlepszego zmodernizowanego lub powiększonego centrum handlowego. W ostatniej fazie konkursu głosami uczestników i jury wyprzedziła galerię Milano City Center z Mediolanu oraz The Style Outlets z Zweibrücken. W tegorocznym konkursie wzięło udział kilkadziesiąt projektów.

Echo w Kielcach to obiekt wielkości 159 tys. mkw., z czego 70 tys. mkw. przeznaczono na wynajem. Mieści 300 sklepów i punktów usługowych.