Galeria Echo wyróżniona na MAPIC Awards 2011

Obecnie w Polsce działa 86 kawiarni należących do sieci Coffeeheaven. Zarząd spółki zapowiada, jednak że to nie koniec otwarć przewidzianych na ten rok i planuje coraz bardziej intensywny i dynamiczny rozwój marki, szczególnie w kontekście otwierania nowych kawiarni.

– Od początku istnienia coffeeheaven chcieliśmy być jak najbliżej naszych klientów. W nowej kawiarni w Toruniu będą teraz mogli wraz z nami odkrywać fascynujący świat kawy. To jednak nie koniec naszych ambitnych planów. Do końca lutego 2012 planujemy jeszcze co najmniej kilka otwarć – mówi Michał Nowak, szef Działu Nieruchomości i Ekspansji CHI Polska S.A.

Pierwsza kawiarnia Coffeeheaven powstała w gdyńskim Centrum Gemini w 2000 r. W ciągu 11 lat marka rozwijała sieć swoich kawiarni i obecnie pod szyldem coffeeheaven funkcjonuje 86 placówek zlokalizowanych głównie w centrach oraz galeriach handlowych w największych miastach Polski. Od lutego 2010 roku Coffeeheaven należy do Costa Limited – drugiej pod względem wielkości międzynarodowej marki kawiarni. Założyli ją bracia Sergio i Bruno Costa w 1971 r. Siedem lat później powstała pierwsza kawiarnia firmy Costa w Londynie. Jest liderem na rynku brytyjskim. Działa w 25 krajach i posiada w sumie 1871 kawiarni, z czego 1217 znajduje się w Wielkiej Brytanii, a 654 na rynkach zagranicznych. W ubiegłym roku firma otworzyła 271 kawiarni. W 1995 r. marka została przejęta przez Whitbread PLC. Do marek Whitbread należą: Premier Inn, Beefeater, Table Table, Brewers Fayre, Taybarns, Costa Coffee i coffeeheaven.