Peter Todd, Partner Resolution Property

– Wyspa Empik Cafe zlokalizowana została na poziomie + 1 w głównym budynku kompleksu handlowego Wzorcownia. Ogródek ze stolikami zajmuje około 100 metrów kwadratowych powierzchni. Dodatkowo do dyspozycji marki Empik w okresie wiosenno-letnim oddany zostanie taras zewnętrzny o wielkości około 30 mkw. – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl, Marta Politowska reprezentująca galerię Wzorcownia.

Empik Cafe to spółka, która powstała trzy lata temu. Jest wynikiem umowy joint-venture HDS Polska Sp. z o.o. oraz Empik Sp. z o.o. Należą do niej cztery brandy gastronomiczne – Empik Cafe, Voyage Cafe, Flying Bistro oraz Business Shark. Lokale usytuowane są w przede wszystkim w centrach i galeriach handlowych oraz głównych portach lotniczych i kolejowych w Polsce.

Wzorcownia to kompleks urbanistyczny, pełniący funkcję handlową, rozrywkową, rekreacyjną, usługową i hotelową. Kompleks budynków zlokalizowany jest, na zrewitalizowanym obszarze dawnej fabryki fajansu. W skład inwestycji wchodzi pięć obiektów: budynek A – galeria handlowo-usługowa, budynek D – centrum rekreacyjno-rozrywkowe w zachowanym dziewiętnastowiecznym budynku starej Piecowni, budynki B, C i E – obiekty z parterem handlowo – usługowym oraz częścią biurowo- mieszkalną powyżej parteru.