Wzorcownia wynajęta w całości

– W obecnej chwili nie śpieszymy się, aby nie zepsuć naszego dorobku. Starannie dobieramy marki pasujące do naszego profilu – poinformował w rozmowie z Retailnet.pl Daniel Słuchocki, wiceprezes Star Europy. – Nie chcę zdradzać szczegółów, ale prowadzimy między innymi bardzo zaawansowane rozmowy z kilkoma markami, których w Rzeszowie nie ma – dodał Słuchocki. 

Największymi najemcami centrum są Smyk Megastore – jedyny tak duży Smyk w regionie, który zajmuje powierzchnię 2300 mkw. Jest także Zara – 2050 mkw., C&A – 1950 mkw., Piotr i Paweł – 1950 mkw. i H&M – 1600 mkw. Są też – Bereshka, Stradivarius, Reserved, New Look, New Yorker, Empik, Smyk, Vemezia, Douglas, Kazar, Benetton i inne. Wiadomo za to, że w City Center Rzeszów znajdą się marki debiutujące w mieście: Bagatt, Olsen, Tchibo, Betty Barcley, New Look, Svarowski, Intimissimi, Calzedonia,Unisono,Pandora, Lanoro i Lancerto
 
Budowa City Center zaczęła się w październiku ubiegłego roku, wmurowanie kamienia węgielnego nastąpiło w końcu października, a zakończenie inwestycji planowane na czwarty kwartał 2012 roku. – Zakończyliśmy stan surowy, a do wiosny zostanie wykonana elewacja i część robót instalacyjnych – poinformował Słuchocki.

Budynek City Center Rzeszów powstaje w ścisłym centrum Rzeszowa na trzyhektarowej działce. Będzie miał 135 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i 45 metrów wysokości. Część handlowa budynku zajmie trzy najniższe kondygnacje, gdzie pojawi się ponad 200 sklepów i punktów usługowych. Nad częścią handlową powstaną dwa poziomy parkingów na 1,2 tysięcy aut. Dodatkowo w ramach przedsięwzięcia w budynku będą funkcjonować: hotel ze 130 pokojami w standardzie trzech gwiazdek, centrum konferencyjne, powierzchnie biurowe klasy A, klub fitness, klatki do squasha, spa oraz kino Helios.