Galeria zostanie ukończona w czwartym kwartale 2012

Na niektórych rynkach odnotowano dość wysoki wzrost – na przykład w Oslo i Rydze, odpowiednio o 7 i 10 proc., z kolei na innych rynkach, jak w Atenach czy Sofii spadek o 17 proc. i 15 proc. W centrach handlowych w Europie stawki czynszów pozostawały na względnie stałym poziomie, największy wzrost zaobserwowano w Leeds i Mediolanie, gdzie czynsze wzrosły o 8 proc. i 11 proc. – piszą eksperci z firmy Colliers.

– Najlepsze obiekty handlowe nadal silnie przyciągają inwestorów mówi – Ian Elliot, dyrektor Retail Solutions (ds. rozwiązań dla handlu detalicznego) na Europę Wschodnią – Duże, dobrze skomercjalizowane centra handlowe są nadal atrakcyjne dla inwestorów szukających dobrze prosperujących, a co za tym idzie mało ryzykownych inwestycji.

Colliers International jest firmą doradczą działającą w obszarze rynku nieruchomości, zatrudniającą ponad 15 tys. pracowników w 481 biurach w 62 krajach. Doradza najemcom komercyjnym, właścicielom nieruchomości oraz inwestorom. Zajmuje się pośrednictwem w zakresie wynajmu, sprzedaży i zarządzania nieruchomościami, a także doradztwem na rynku inwestycji hotelowych i rekreacyjnych, nadzorem budowlanym, wyceną oraz badaniami rynku. W Polsce firma działa od 1997 roku.