W Galerii Mazovia działa 110 sklepów

Griffin i Immobel podzielily się udziałami w transakcji po polowie. Pięć działek zlokalizowanych jest w Warszawie, w tym jedna na skrzyżowaniu Wroniej i Prostej, a pozostałe na Jana Kazimierza, Kierbedzia, w Alei Krakowskiej i na Duracza. Jest jeszcze teren w Gdańsku przy ul. Kopernika i w Krakowie w Alei Pokoju.

– Transakcja pozwala nam zwiększyć obecność na rynku polskim, zwłaszcza  biurowym w Warszawie. Zyskaliśmy dzięki niej również doświadczonego partnera lokalnego w postaci Griffin Group. Jesteśmy zadowoleni zwłaszcza z terenu na rogu Wroniej i Prostej, który świetnie nadaje się pod inwestycję biurową, dzięki bardzo dobrej lokalizacji w centrum Warszawy – powiedział Gaetan Piret, dyrektor zarządzający spółki Immobel.

– Przygotowywaliśmy tę transakcję przez kilka miesięcy – powiedział Przemysław Krych, prezes Griffin Group. – Zdecydowaliśmy się połączyć siły z firmą Immobel ze względu na ich duże doświadczenie w branży deweloperskiej i znajomość biznesu – dodaje Przemysław Krych. 

Z komuniaktu opublikowanego przez Griffin Real Estate wynika, że firmy zamierzają na kupionym terenie realizować zarówno powierzchnie biurowe, handlowe, jak i mieszkalne.