Nowy najemca dołączył do Galerii Mrówka

Stopy zwrotu w Amsterdamie spadły z 4,75 proc., zanotowanych w maju, do 4,4 proc. w listopadzie 2011 roku. Analogiczna sytuacja miała miejsce w Oslo, gdzie stopy zwrotu w tym samym okresie spadły z 5,75 do 5 proc. Tego rodzaju sytuacja była obserwowana w najlepszych centrach handlowych np. w Moskwie, gdzie stopy zwrotu wynoszą obecnie 10 proc. (spadek z 10,5 pro.) czy w Oslo, gdzie wynoszą one obecnie 5 proc. (spadek z 5,75 proc.) – informują eksperci z Colliers International.

– Najlepsze obiekty handlowe nadal silnie przyciągają inwestorów – mówi Ian Elliot, dyrektor Retail Solutions (ds. rozwiązań dla handlu detalicznego) na Europę Wschodnią. – Duże, dobrze skomercjalizowane centra handlowe są nadal atrakcyjne dla inwestorów szukających dobrze prosperujących, a co za tym idzie mało ryzykownych inwestycji – wyjaśnia Elliot.

Colliers International jest firmą doradczą działającą w obszarze rynku nieruchomości, zatrudniającą ponad 15 tys. pracowników w 481 biurach w 62 krajach. Doradza najemcom komercyjnym, właścicielom nieruchomości oraz inwestorom. Zajmuje się pośrednictwem w zakresie wynajmu, sprzedaży i zarządzania nieruchomościami, a także doradztwem na rynku inwestycji hotelowych i rekreacyjnych, nadzorem budowlanym, wyceną oraz badaniami rynku. W Polsce firma działa od 1997 roku.