W wielu centrach handlowych w Europie odnotowano spadki stóp zwrotu

Sphinx w Kaskadzie zajmuje 315 metrów kwadratowych. To pierwszy lokal w Szczecinie, w zajmuje w którym goście mogą samodzielnie nalać sobie piwa dzięki specjalnym beczkom z kurkiem wbudowanym w ścianę obok stolików.

– Kolejne otwarcia to dla nas zawsze wielka satysfakcja, zwłaszcza w przypadku miast, gdzie działają już nasze lokale. Potwierdzają bowiem fakt, że nasze koncepty gastronomiczne zyskują kolejnych sympatyków – mówi Mariola Krawiec-Rzeszotek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki zarządzającej sieciami Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło.

Sfinks Polska zarządza 115 restauracjami, w tym siecią 97 restauracji Sphinx (segment casual dining) zlokalizowanych w Polsce i za granicą, dziewięcioma restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i dziewięcioma restauracjami WOOK (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce