Galeria Kaskada w Szczecinie

Największym powodzeniem niezmiennie cieszą się liderzy, jak Arkadia, Złote Tarasy i Galeria Mokotów, gdzie lista oczekujących jest najdłuższa, ale i w innych obiektach widać zmiany i poprawę zestawu najemców – czytamy w raporcie „Warszawski Rynek Nieruchomości” przygotowanym przez firmę Jones Lang LaSalle według stanu na koniec trzecim kwartale 2011 roku.

Eksperci z JLLS zaznaczają, że Warszawa nadal uznawana jest za jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji nie tylko w Polsce, ale również w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. – Rosnący potencjał rynku wynika również z rozwoju nowych dzielnic miast, znaczącej siły nabywczej jej mieszkańców oraz poprawie infrastruktury drogowej związanej z budową węzła Łopuszańska w Alejach Jerozolimskich, Mostu Północnego, obwodnicy ekspresowej oraz przebudową Trasy Toruńskiej – informują analitycy.

W trzecim kwartale 2011 roku w budowie były tylko dwa obiekty zlokalizowane w centrum miasta: Wolf Bracka o powierzchni 10 tys. mkw. i Galeria Miejska Plac Unii o powierzchni 16,25 mkw. Kilka projektów znajduje się jednak w fazie planowania. Aktywnymi graczami na warszawskim rynku są teraz GTC (dwa centra), Atrium, Neinver oraz Tesco.