Galeria Twierdza Kłodzko

Wzrost obrotów od stycznia do sierpnia br. sięgnął ponad 12 proc. W tym samym czasie liczba odwiedzających wzrosła o niemal 20 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Do znanych marek obecnych już w Galerii Twierdza Kłodzko należą Reserved, Marks & Spencer, Empik, Douglas, Deichmann, Camaïeu, CCC, Cropp, House, Orsay, Rossmann, Tally Weijl, Top Secret, Triumph, a także Carrefour, Jysk, Leroy Merlin and Media Expert.

Galeria Twierdza zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu trasy E8 Warszawa – Praga z drogą wojewódzką 381 łączącą Wałbrzych z Kłodzkiem. Została oddana do użytku w kwietniu 2009 roku. Ma powierzchnię 31 tys. mkw.

Blackstone jest liderem w inwestycjach private equity na rynku nieruchomości na świecie. W ciągu ostatnich 20 lat podmioty Blackstone działające w obszarze nieruchomości dokonały ponad 300 odrębnych inwestycji na łączną kwotę 28 miliardów USD. Dzięki niedawnej akwizycji portfela Centro’s US, nabyciu udziałów w General Group Properties, a także inwestycjom w centra handlowe w Polsce i Wielkiej Brytanii, Grupa stała się jednym z największych właścicieli oraz zarządzających nieruchomościami handlowymi na świecie, z portfelem wartym ponad 11,8 miliarda USD.