Jula w Jankach działa od 18 listopada

– Dużym zainteresowaniem cieszyły się produkty z działów: odzież robocza, artykuły sportowe i narzędzia. Zanotowaliśmy bardzo dobre obroty i zadowalający jest poziom tzw. średniego koszyka zakupów. Wyniki nie odbiegają od poziomu, jaki notujemy w multimarketach w Szwecji. A to dopiero początek naszej działalności, zatem wszystko wygląda obiecująco – mówi Daniel Adamiuk, Country Manager Jula.

Wśród produktów oferowanych przez sklepy szwedzkiej sieci z branży DIY znajdują się narzędzia do remontu domu, ogrodu i garażu, sprzęt sportowy, a także produkty AGD RTV, akcesoria samochodowe oraz odzież sportowa i robocza.

Dziś Jula posiada 48 obiektów handlowych w Szwecji, Norwegii i Polsce. W przeddzień otwarcia dwóch pierwszych multimarketów w Polsce, otwarto 33. sklep sieci w Szwecji w mieście Karlstad. W ciągu najbliższych kilku lat Jula planuje intensywny rozwój na polskim rynku, gdzie docelowo ma powstać ok. 40 multimarketów, w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców.

W 2012 roku firma otworzy swoje sklepy m.in. we Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku i Lublinie. Na zakończenie roku JULA spodziewa się dysponować ok. dziewięcioma obiektami handlowymi.

Na początek 2013 roku zaplanowano otwarcie multimarketu w Gliwicach, w Centrum Handlowym Europa Centralna. Firma poszukuje nowych lokalizacji. Bierze pod uwagę uruchomienie w niedalekiej przyszłości przyszłości magazynu w Polsce, by jeszcze bardziej usprawnić system dostaw.