Makrum finalizuje umowy najmu

– Na dwa lata przed planowanym otwarciem mamy już podpisane lub finalizujemy umowy na 35 procent powierzchni najmu. Daje to w sumie 20 tys. z 56 tys. mkw. – mówi Marta Machus-Burek pełnomocnik zarządu ds. komercyjnych.

Niedawno spółka podpisała list intencyjny na wynajem powierzchni pod wielosalowe kino z siecią Multikino. Wśród najemców obiektu są także operator spożywczy Tesco oraz budowlany Praktiker. Marka Tesco zajmie 7,9 tys. mkw. powierzchni, a Praktiker ponad 9 tys. mkw. Jednocześnie zarząd spółki poinformował, że proces administracyjny budowy jest realizowany zgodnie z harmonogramem i inwestor 20 września 2011 złożył wniosek o pozwolenie na budowę.

Makrum ma być kompleksem handlowo-rozrywkowym, który obejmuje catchment 600 tys. mieszkańców. Rozpoczęcie budowy planowane jest na wiosnę przyszłego roku, a otwarcie kompleksu na czwarty kwartał 2013 roku. Obecnie w ramach projektu trwają prace rozbiórkowe na dziewięciohektarowej działce u zbiegu ulic Dwernickiego, Kamiennej i Sułkowskiego w Bydgoszczy. Wyburzono już 13 budynków w najstarszej części pofabrycznej zabudowy. Łączna powierzchnia najmu centrum wyniesie 55 600 mkw. (GLA), z czego ponad 35 000 mkw. zajmie dwupoziomowa galeria ze 180 sklepami, w tym salonami krajowych i międzynarodowych marek we wszystkich kategoriach. Inwestorem obiektu jest Makrum Development sp. z o.o.