Subway w nowych lokalizacjach

Subway, marka znana z kanapek przygotowywanych na oczach klienta, wzbogaciła się o kolejną placówkę w centrum handlowym Dukat. Zarząd spółki zarządzającej siecią zapowiada, że to nie koniec otwarć przewidzianych na ten rok.

– Obecnie mamy w Polsce ponad 40 lokali należących do marki Subway. Naszym celem na ten rok jest posiadanie przynajmniej 50 lokali. Na podstawie obecnej sytuacji stwierdzam, że możemy nawet przekroczyć tę liczbę- mówi w rozmowie z Retailnet.pl Martin Princ, Area Development Manager na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

Restauracje sieci zostaną otwarte jeszcze m.in. w Galerii Victoria w Wałbrzychu, Galerii Mazovia w Płocku, Centrum Handlowym Promenada w Warszawie, a także w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

Pierwsza placówka Subway w Polsce powstała w Krakowie w 2004 roku na Placu Dominikańskim, niedaleko Rynku Głównego. Obecnie w Polsce znajduje się ponad 40 restauracji: w Warszawie, w Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Bielsku-Białej, Poznaniu, Szczecinie, we Wrocławiu, Łodzi, Płocku, Opolu, Rzeszowie i Lublinie. Kolejne są w przygotowaniu.

Wszystkie placówki sieci Subway prowadzone są przez franczyzobiorców. Obecnie sieć liczy ok. 35 tysięcy restauracji w 94 krajach świata. Szczególnie szybki rozwój Subway odnotowuje w Europie Środkowej i Wschodniej. Franczyzobiorcy prowadzą w regionie 310 restauracji, a do końca roku ma ich powstać 400.