Będzie nowy format lokali Subway

Pierwszy punkt sieci w takim formacie już działa w Lublinie. Jest to pierwszy satallite kiosk Subwaya w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Kolejne mają powstawać nie tylko w Polsce, ale też w pozostałych krajach regionu.

Kioski mają poszerzać możliwości ekspansji marki Subway, która przystosowuje swoje lokale do różnych rodzajów pomieszczeń i powierzchni handlowych. Punkty według nowego formatu będą pojawiać się m.in. w centrach i galeriach handlowych, w których nie ma już miejsca na otwarcie standardowej restauracji. Będą to stoiska o wielkości do 10 mkw.

Pierwsza placówka Subway w Polsce powstała w Krakowie w 2004 roku na Placu Dominikańskim, niedaleko Rynku Głównego. Obecnie w Polsce znajduje się ponad 40 restauracji: w Warszawie, w Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Bielsku-Białej, Poznaniu, Szczecinie, we Wrocławiu, Łodzi, Płocku, Opolu, Rzeszowie i Lublinie. Kolejne są w przygotowaniu.

Wszystkie placówki sieci Subway prowadzone są przez franczyzobiorców. Obecnie sieć liczy ok. 35 tysięcy restauracji w 94 krajach świata. Szczególnie szybki rozwój Subway odnotowuje w Europie Środkowej i Wschodniej. Franczyzobiorcy prowadzą w regionie 310 restauracji, a do końca roku ma ich powstać 400.