Solar uruchamia platformę internetową

– Uruchamiamy tę platformę z myślą o klientkach, które cenią modę, jednak mają zbyt mało czasu na odwiedzanie sklepów lub też mają utrudniony dostęp do naszych produktów. Solar jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na polskim rynku marek modowych skierowanych do kobiet. Wielokrotnie byliśmy nagradzani za wysoką jakość obsługi w naszych sklepach, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby wysokie standardy w pełni przenieść również do naszego sklepu internetowego – powiedział Stanisław Bogacki, prezes zarządu Solar Company S.A.

Spółka Solar Company działa od 1989 roku. Firma jest właścicielem marki Solar skierowanej do kobiet. Grupa rozwija sieć sprzedaży zarówno w Polsce jak i za granicą. Obecnie sieć ma łącznie 234 placówki. W Polsce pod szyldem marki działa 196 punktów handlowych, w tym 72 sklepów własnych, osiem sklepów franczyzowych oraz 116 sklepów partnerskich. Marka posiada także swoje sklepy w Wielkiej Brytanii, Szkocji, Rosji, na Ukrainie oraz na Słowacji, Litwie i Białorusi.

Akcjonariuszami Solar Company S.A. są założyciele spółki, tworzący jednocześnie jej zarząd: Stanisław Bogacki (prezes zarządu), Maria Pyzio (wiceprezes zarządu) oraz Paweł Nowak (wiceprezes zarządu). Spółka zatrudnia obecnie blisko 700 osób.