Wirtualne wnętrze kompleksu Poznań Główny City Center

Poznań Główny City Center jest pierwszym w Polsce obiektem pokazywanym w ten sposób. – Stworzyliśmy prezentację z zewnątrz i od wewnątrz. Można zapuścić się w dowolne miejsce centrum, a także latać, korzystając z trybu lot. Aby stworzyć centrum handlowe w wirtualnym świecie, nasi programiści musieli udoskonalić nasz dotychczasowy software. Dzięki temu jesteśmy już jednak w stanie stworzyć takie metacentra na zamówienie każdego dewelopera – tłumaczy w rozmowie z Retailnet.pl József Merász dyrektor dzialu sprzedaży firmy real5D.

Real5D umożliwia także wirtualne spotkania. Przyszły najemca może za pomocą komputera spotkać się w obiekcie z agentem odpowiedzialnym za komercjalizację i wspólnie z nim zwiedzać galerię. W trakcie ogladania obiektu użytkownicy mogą porozumiewać się online i omawiać warunki wynajmu. – Inwestorzy czy deweloperzy mogą przyspieszyć proces sprzedaży lub wynajmu powierzchni handlowej czy biurowej, ponieważ mogą spotkać więcej klientów i przekazać im o wiele więcej informacji. Klienci są w stanie szybciej podejmować decyzje, więc średni czas, jaki deweloperzy spędzają na transakcji, jest znacznie krótszy – mówi Merász.

Nowe rozwiązanie zakupiła firma TriGranit Development, która wykorzystała możliwości narzędzia do prezentacji projektu zintegrowanego centrum komunikacyjnego w Poznaniu podczas targów MAPIC w Cannes. – TriGranit w ten sposób chce promować swoje projekty. Takie prezentacje są ważne dla najemców, bowiem coraz więcej osób chce właśnie w takiej formie oglądać realizowane obiekty – stwierdził w rozmowie z Retailnet.pl Przemysław Terlecki, rzecznik prasowy firmy TriGranit.

– Projekt tej wielkości w normalnych okolicznościach zająłby nam pięć tygodni. Ponieważ jednak ograniczającym nas terminem były targi MAPIC, musieliśmy go skończyć w mniej niż cztery tygodnie. To było pierwsze nasze centrum, ale mamy już na koncie projekty mieszkalne i biurowe – informuje Merász. Na polski rynek firma real5D z Węgier weszła przed kilkoma miesiącami. Obecnie wspópracuje z takimi firmami jak Gant, J.W. Construction, Robyg, Dolcan i Budimex.