Stary Browar w Poznaniu ma 130 tys. mkw.

Informacje o tym, że Stary Browar jest na sprzedaż pojawiały się w prasie we wrześniu tego roku. Gazety spekulowały wówczas, że powodem sprzedaży są problemy finansowe poznańskiego centrum. Grażyna Kulczyk w październiku tego roku poinformowała, że kondycja finansowa galerii jest bardzo dobra, a za za planami sprzedaży centrum kryje się chęć zgromadzenia przez nią środków na przejęcie międzynarodowej firmy.

Również w październiku pojawiła się informacja, że spółka Hedan z Luksemburga, należąca do grupy kapitałowej Atrium, otrzymała od Prezesa Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji zgodę na przejęcie kontroli nad spółkami Nowy Stary Browar i Fortis Nowy Stary Browar. Teraz jednak od początku tygodnia wśród najemców Starego Browaru krążą wieści , że obiekt pozostanie w rękach dotychczasowej właścicielki – wynika z ustaleń Głosu Wielkoposkiego.

Pogłoski potwierdzać ma przedłużenie przez centrum czasu trwania galerii Art Stations. Według ustaleń gazety, wystawa pozostanie w obiektcie do lutego 2012, co oznaczałoby, że przynajmniej do tego czasu centrum pozostanie w rękach Grażyny Kulczyk. Ani Hedan, ani biuro prasowe Starego Browaru nie chciały komentować sprawy.