Wkrótce Olsztyn wybierze inwestora pod budowę galerii i stadionu

– Przygotowywane są w tej chwili w urzędzie dokumenty do rozesłania partnerom prywatnym z zaproszeniem do składania ofert. Planujemy, że termin ich składania zostanie wyznaczony na 15 grudnia. Następnie miasto wybierze najlepszą ofertę spośród złożonych i podpisze umowę z wybranym inwestorem – usłyszeliśmy w Urzędzie Miasta.

Trzy firmy rywalizują o udział w inwestycji. Są to Echo Investment, konsorcjum ECE i Miastoprojekt Wrocław. Na wcześniejszym etapie z rozmów z wycofała się firma Nuvola Sports Facilities.

Obiekt powstanie przy ul. Piłsudskiego w centrum Olsztyna. Według wstępnych przewidywań centrum handlowe ma powstać na terenie około 4 ha, a na całą inwestycję razem ze stadionem przeznaczone będzie 11 ha. Przyszły inwestor razem z miastem przeprowadzi inwestycję w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Wybuduje Olsztynowi stadion w zamian za 4-hektarową działkę należącą do miasta, którą otrzyma pod budowę galerii handlowej. Jeśli koszt budowy obiektu sportowego okaże się wyższy niż wartość działki, to miasto odda inwestorowi różnicę. Szacunkowa wartość budowy stadionu to około 65 mln zł. Według niedawnych ustaleń Pulsu Biznesu, cała inwestycja może być warta nawet 400 mln zł.