Komercjalizacja centrum NoVa Park sięga 75 proc.

 Sklep zajmie powierzchnię 235 mkw. na parterze galerii. Matras należy do głównych dystrybutorów książek na polskim rynku. Oferuje kilka milionów egzemplarzy w księgarniach w Polsce. Jest to ponad 130 tys. tytułów książek od literatury pięknej poprzez biografie po książki dla dzieci.

Komercjalizacja centrum NoVa Park sięga 75 proc. Partnerem Caelum Development w projekcie centrum handlowego NoVa Park jest węgierski developer Futureal.Na powierzchni najmu wynoszącej 32,4 tys. mkw. zostanie uruchomionych 140 lokali handlowo-usługowych w tym 14 gastronomicznych. Kupujący będą mieli do dyspozycji 910 miejsc parkingowych.

Oddanie obiektu planowane jest na 1 kw. 2012 roku. Wśród najemców znajdą się m in. Piotr I Paweł, H&M, C&A, Pure Fitness, KappAhl, Intersport, KFC, Smyk, Fielmann, Molton, Cubus, Lavard, Bijou Brigitte, Reporter, Media Expert, Mohito. Generalnymi wykonawcami tego największego w regionie Centrum Handlowego są Warbud i Mercury Engineering.

Caelum Development to irlandzka grupa kapitałowa z siedzibą główną w Warszawie, utworzona w 2002 roku przez grupę prywatnych irlandzkich inwestorów z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Caelum operuje na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce a także na terenie Rumunii.