Powierzchnia najmu kompleksu Wzorcownia to 25,5 tys. mkw.

Centrum Handlowe Wzorcowania oprócz powierzchni handlowych oferuje lokale przeznaczone pod działalność usługowo – biurową. Akzo Nobel wynajęła powierzchnię znajdującą się w mnowy budynku E, którego przestrzeń handlową otwarto 18 sierpnia 2011 roku. Akzo Nobel Car Refinishes specjalizuje się w produkcji wyrobów do renowacji pojazdów. Jest właścicielem marek branży lakierniczej, takich jak Sikkens, Lesonal, Dynacoat. Firma należy do największych producentów farb na świecie. Od ponad 200 lat dostarcza technologie lakiernicze. Zapewnia także szkolenia praktyczne dla lakierników oraz szereg narzędzi dla kierowników i właścicieli serwisów, które pomagają w zarządzaniu warsztatem.

Wzorcownia jest pierwszym i jedynym we Włocławku wielofunkcyjnym projektem urbanistycznym zlokalizowanym w samym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji PKP i PKS. Centrum powstało na zrewitalizowanym obszarze dawnej fabryki fajansu.

Budynek A – galeria handlowo-usługowa, ze sklepami odzieżowymi i obuwniczymi, z artykułami sportowymi, produktami dla dzieci, punktami usługowymi i podziemnym parkingiem; budynki B i C – obiekty przeznaczone do celów mieszkalnych z parterem handlowo-usługowym; budynek D – centrum rekreacyjno-rozrywkowe w zachowanym dziewiętnastowiecznym budynku starej Piecowni, w którym znajdzie się wielotorowa kręgielnia MK Bowling, klub Pure Health&Fitness, klub bluesowy TB King Blues; budynek E – obiekt handlowy z częścią biurową oraz mieszkalną. Całkowita powierzchnia najmu kompleksu Wzorcownia to 25,5 tysiąca metrów kwadratowych.