Na dachu Galerii Sfera w Bielsku-Białej jest 101 apartamentów i ogrów

101 apartamentów wielkości od 43 do 116 mkw. jest gotowych do zamieszkania. Lokale mają od jednego do czterech pokoi. Wyposażone są w tarasy, loggie lub balkony wychodzące między innymi na wewnętrzny zielony ogród. Z mieszkań roztacza się widok na miasto oraz otaczające pasma górskie Beskidów. Możliwe jest własne zaaranżowanie przestrzeni mieszkalnych, włącznie z wprowadzaniem zmian w układzie pomieszczeń.

Ogród o powierzchni 2000 mkw. znajduje się na wewnętrznym dziedzińcu przeznaczonym wyłącznie dla mieszkańców. Automatyczny system nawadniania zasilany ze zbiorników na wodę deszczową pozwala ograniczyć koszty utrzymania. W ogrodzie zaprojektowano przestrzenie do zabaw dla dzieci. Brukowane alejki spacerowe i inne części dziedzińca wieczorem są dyskretnie podświetlone.

Dla zapewnienia spokoju i bezpieczeństwa mieszkańców wszystkie wejścia na osiedle są objęte kontrolą dostępu. – Koncepcja projektowa zakładała z jednej strony harmonijne wpisanie lokali w strukturę architektoniczną Galerii Sfera i kamienic Bielska-Białej, z drugiej zaś wyraźne oddzielenie stref prywatnych i komercyjnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy apartamentów mają niczym niezakłóconą przestrzeń prywatną, a jednocześnie łatwy dostęp do wszystkich atrakcji oferowanych przez miasto i Galerię Sfera – sklepów, kawiarni i restauracji oraz kina, dyskoteki, klubu fitness i spa – tłumaczy Członek Zarządu i twórca koncepcji apartamentów, architekt Ireneusz Hendel.

Główne wejście do obiektu znajduje się w zabytkowej kamienicy przy ulicy Cechowej 24, położonej wśród jednej z uliczek starego miasta. Pozostałe wejścia umożliwiają dostęp do kompleksu mieszkaniowego z poziomu pasażu nad rzeką oraz parkingu. Koszt inwestycji to około 35 mln zł. Orientacyjna cena za metr kwadratowy to 6,5 tys. zł.