Ekspansja zagranicznych sieci w Polsce

KIK to sieć dyskontów oferujących tekstylia, zaś sieć NKD znana jest z wielobranżowych sklepów z produktami odzieżowymi, wyposażenia wnętrz czy innych akcesoriów. Pierwsze sklepy sieci otworzyły w parku handlowym w Tarnowskich Górach. Docelowo mówi się, że marka NKD zamierza otworzyć około 30 sklepów w Polsce.

Sporej konkurencji może zacząć się obawiać także sieć oferująca produkty zoologiczne Kakadu. Już niebawem na polski rynek wkroczyć ma niemiecki potentat w tej dziedzinie – marka Fressnapf. Sklepy tej sieci działają już w kilkunastu europejskich krajach m.in. w Niemczech, Belgii, Francji, Irlandii czy Włoszech. W Polsce marka będzie rozwijać się prawdopodobnie pod szyldem Maxi Zoo.

Niedawno pierwszy salon firmowy otworzyła w Warszawie także skandynawska sieć Tiger. Marka oferująca zabawki, artykuły papiernicze, biurowe, a nawet kosmetyki planuje po pierwszym testowym lokalu otworzyć kolejne. Obecnie posiada ponad 100 sklepów w całej Europie m.in. Danii, Szwecji, Islandii, Anglii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Grecji, na Litwie i Łotwie.

Przypomnijmy, debiutantami , którzy pojawili się na polskim rynku w ciągu kliku ostatnich miesięcy są także: GAP, Toys„R”Us, Jula, Triwa czy Centro.