Poznań Główny kosztować będzie 160 mln euro

Czołową inwestycją TriGranitu planowaną na przyszły rok jest Esplanada City Center w centrum Bukaresztu w Rumunii. Jej wartość szacowana jest na 1 mld euro, a inwestycje powiązane z projektem mają kosztować kolejne 2 do 3 mld. Na powierzchni 880 tys. mkw. znajdą się obiekty handlowe, biura, apartamenty i budynki użyteczności publicznej. Jednym z nich będzie narodowa sala koncertowa. Budowa ma się rozpocząć w 2012 r., a otwarcie planowane jest na 2015 rok.
 
Flagową tegoroczną inwestycją jest Poznań Główny City Center w Katowicach. Jej wartość to około 160 mln euro. Budowa centrum komunikacyjnego z dworcem PKP i PKS ruszyła w październiku 2011 i ma zostać ukończona w 2013 roku. Oprócz centrum komunikacyjnego, obiektów biurowych oraz parkingów powstanie także galeria, która docelowo będzie miała powierzchnię 60 tysięcy metrów kwadratowych. TriGranit działa w Polsce od 2003 roku. Od tego czasu wybudował m.in. galerię Silesia City Center wraz z osiedlem mieszkaniowym Dębowe Tarasy w Katowicach oraz centrum Bonarka City Center w Krakowie.

TriGranit to prywatna spółka działająca w siedmiu krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym w Rosji. Dysponuje portfolio ukończonych obiektów o wartości ponad 2 mld euro oraz projektami o wartości 4 mld euro znajdującymi się w trakcie realizacji.

W grupie udziałowców Trigranitu są węgierscy biznesmeni i założyciel firmy Sandor Demjan, węgierski bankowiec Sandor Csanyi, kanadyjski biznesmen Peter Munk i działająca w sektorze nieruchomości w Środkowej i Wschodniej Europie, notowana na giełdzie firma Immofinanz.