Gorzowskie centrum ma zostać ukończone w I kw. 2012 roku

– Teoretycznie branża retail powoli budzi się do życia, co przekłada się na wzrost zaufania w relacjach inwestor-najemca. Zwiększaniu podaży nowych powierzchni handlowych towarzyszy większa pewność i chęć ekspansji sieci handlowych, choć należy zauważyć, że proces ten toczy się nierównomiernie w różnych częściach Polski –  powiedział O’Higgins.

Caelum Development zapowiada oddanie do użytku centrum NoVa Park w pierwszym kwartale 2012 roku. Projekt w Gorzowie Wielkopolskim ma powierzchnią 32,4 tys. GLA. Firma zamierza też kontynuować prace nad nową inwestycją w Bukareszcie. – ParkLake Plaza o GLA 67 tys. mkw., nad którym prace ziemne rozpoczęliśmy w październiku br., to największy dotychczas projekt realizowany przez Caelum Development. – Z optymizmem patrzymy na przyszły rok, który przede wszystkim będzie stał pod znakiem rozwoju nowych inwestycji grupy i dalszego zwiększania wartości obecnie zrealizowanych i zarządzanych obiektów – powiedział O’Higgins.

Caelum Development – irlandzka grupa kapitałowa z siedzibą główną w Warszawie, została utworzona w 2002 roku przez grupę prywatnych irlandzkich inwestorów z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Caelum operuje na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce, a także na terenie Rumunii i Niemiec.