Turawa Park w Opolu

Firma LPP dla swoich brandów wynajęła łącznie ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Projekt Turawa Park jest finansowany przez Standard Life Investments. Otwarcie galerii nastąpiło 14 kwietnia 2011 roku i przyciągnęło tysiące klientów z całego regionu.

Obiekt o powierzchni ok. 40 tys. mkw. zlokalizowany jest na terenie gminy Turawa, tuż koło północnej obwodnicy Opola. Na terenie centrum znajduje się ok. 70 sklepów, restauracji oraz punktów usługowych. Dodatkowo inwestor sfinansował budowę połączenia z obwodnicą, które umożliwia szybkie i sprawne dotarcie do centrum Opola. Całkowita wartość inwestycji jest szacowana na około 75 milionów euro.

Kluczowi najemcy Turawa Park to m.in.: Carrefour, Praktiker, Super-Pharm, Rossmann, Sephora, Deichmann, Empik, Media Expert, CCC, Smyk, KFC, City Sport, Apart. Wynajmem zajmuje się zespól Helical Poland, który działa we współpracy z Colliers International i Mallson.

LPP SA to polska firma zajmująca się projektowaniem i dystrybucją odzieży. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2001 roku. Spółka jest właścicielem pięciu marek odzieżowych: Reserved, Cropp, House, Mohito i Promostars. Spółka sprzedaje swoje produkty głównie w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech, Litwie, Łotwie, Ukrainie, w Estonii, Rosji, Rumunii oraz Bułgarii. Najpopularniejsze grupy asortymentowe w ofercie sklepów to m.in. kurtki, koszule, swetry, sukienki, spódnice, spodnie, jeans, bielizna i wyroby konfekcyjne. LPP SA sprzedaje także odzież promocyjną pod specjalnie dedykowaną do tego celu marką. Oferta spółki jest skierowana do różnych grup klientów dla których stworzono odrębne marki i sieci sklepów.