Monnari odnotowuje spadek sprzedaży

Prezes łódzkiej firmy odzieżowej Monnari Trade SA Mirosław Misztal przyznał na łamach gazety Parkiet, że jest na etapie negocjacji z potencjalnymi zainteresowanymi. Losy spółki uzależnionę będą od wyników sprzedaży w całym czwartym kwartale tego roku.

Narastająco, w ciągu dziewięciu miesięcy 2011 roku, przychody firmy zmniejszyły się o 9,5 procent, do 75,9 mln zł, w porównaniu z analogicznym okresem 2010 roku. A w trzecim kwartale spadły o 30,5 procent, do 24,3 mln zł.,  Dla przypomnienia, w czwartym kwartale 2010 r. spółka miała 4,8 mln zł zysku netto przy 37,6 mln zł przychodów.

Firma Monnari Trade boryka się z trudnościami finansowymi od 2009 roku. Zarząd spółki w maju 2009 roku złożył do sądu wniosek o upadłość układową. W sierpniu 2009 roku sąd wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości, obejmującej likwidację majątku spółki, a w styczniu 2010 roku wydał postanowienie o zmianie sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego na postępowanie upadłościowe z możliwością zawarcia układu z wierzycielami.

Spółka pozycjonuje się jako producent odzieży z tzw. wyższej półki. Obecnie ma swoje salony m.in. we wrocławskiej galerii Magnolia Park czy Arkady Wrocławskie, krakowskim M1, Solvay Park i CH Plaza, warszawskich centrach Redauta i Sadyba Best Mall, gdańskiej Galerii Bałtyckiej czy Pasażu Świętokrzyskim w Kielcach. Ostatnio firma otworzyła także salon we wrocławskiej galerii Sky Tower.
 

Źródło: Parkiet