CH Galaxy w Szczecinie

Galaxy okazało się najlepszą galerią w województwie zachodniopomorskim w ocenie konsumentów, którzy wzięli udział w badaniu satysfakcji klientów. Noty przyznawano m.in. za ofertę rozrywkową, liczbę sklepów, lokalizację, czystość i udogodnienia dla klientów. Finalnie przeanalizowano 20 tys. ankiet ze 150 miast w całej Polsce. W Warszawie zwyciężyła Arkadia, w Łodzi – Manufaktura, w Krakowie – Galeria Krakowska, w Poznaniu – Stary Browar.

Centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego Galaxy w Szczecinie działa na rynku od 8 lat. Właściciel obiektu planuje rozbudowę galerii. Prace przygotowawcze już ruszyły.

Powierzchnia całkowita centrum Galaxy wynosi 94 tys. mkw. Obiekt zrealizowany przez Echo Investment dysponuje 42 tys. mkw. powierzchni pod wynajem. Po rozbudowie zwiększy się powierzchnia handlowa i liczba sklepów. Obecnie w Galaxy działa 190 sklepów i punktów usługowych, wielosalowe kino, kręgielnia, liczne kawiarnie i restauracje. Na pięciu poziomach parkingu znajduje się ok. 700 miejsc, dodatkowo pod budynkiem centrum do dyspozycji klientów jest kolejny parking na ok. 600 samochodów. Obiekt został zaprojektowany przez polską pracownię architektoniczną OTH.