Inwestycja ma zostać zrealizowana do wiosny 2014 roku

– Stary budynek dworca zostanie rozebrany, a nowy powstanie kilkadziesiąt metrów dalej. Na placu pojawi się fontanna, w miejscu istniejącego dziś dworca pojawią się pawilony handlowe i usługowe. Zmienią się ciągi komunikacyjne – informują PKP.

Konkurs na inwestora, który wspólnie z miastem i PKP, zrealizuje budowę, rozstrzygnięto na początku października 2011 roku. Komisja jednogłośnie wybrała projekt Bałtyckiej Grupy Inwestycyjnej. Nie podpisano jednak umowy. Blokuje ją skarga wniesiona przez drugiego oferenta, firmę Global Retail and Residential Estate Services, którego projekt miasto odrzuciło ze względów formalnych. Chodziło o złożone przez inwestora wadium w postaci gwarancji bankowej, którego ważność upływała w ciągu trzech miesięcy. Urzędnicy uznali, że to zbyt mało, aby można było przeprowadzić wymagane postępowanie. Choć sprawa jest w sądzie, miasto nadal ma nadzieję podpisać umowę z inwestorem do końca roku.

Zgodnie z umową inwestor wybuduje hotel, obiekty handlowe i parkingi, układ drogowy z rondem i terenami zielonymi i nowy dworzec kolejowy. Drogi i tereny zielone pozostaną własnością miasta, dworzec trafi w ręce PKP, które wnoszą do inwestycji działki, a inwestor będzie właścicielem hotelu, obiektów handlowych i parkingów.