The Royal Institution of Chartered Surveyors powstała w 1868 roku

– Royal Institution of Chartered Surveyors jest jedną z najbardziej prestiżowych organizacji, która zrzesza nie tylko dyplomowanych rzeczoznawców, ale także wszystkich specjalistów z branży nieruchomości i budownictwa z całego świata. Członkowstwo w RICS, poprzez obowiązujące rygorystyczne normy, jest symbolem profesjonalizmu i posiadanych kompetencji – wyjaśnia Monika Rajska–Wolińska, MRICS, partner zarządzający firmą Colliers International w Polsce.

Rajska-Wolińska była jedną z pięciu osób z firmy Colliers International przyjętych do królewskiego stowarzyszenia. W tej grupie znaleźli się także Alex Kloszewski – partner w dziale inwestycji hotelowych, Tony Pinnell – dyrektor ds. finansowania inwestycji, Marzena Ciurzyńska – dyrektor w dziale zarządzania nieruchomościami, Monika Bronicka – Senior Associate w dziale wycen i doradztwa.

Dotychczas firma zatrudniała sześciu członków, którzy zostali przyjęci przez Royal Institution of Chartered Surveyors. Są to Hadley Dean, partner zarządzający na Europę Wschodnią, Ewa Czarnecka, partner w dziale wycen i doradztwa, Iain Leyden, dyrektor w dziale zarządzania projektami budowlanymi Ian Elliot, dyrektor ds. rozwoju biznesu w dziale powierzchni hadlowych w regionie Europy Wschodniej, Paul Blackman, dyrektor w dziale powierzchni biurowych w Europie Wschodniej oraz Sean Dowsey, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami w Europie Środkowowschodniej.

RICS, czyli The Royal Institution of Chartered Surveyors powstała w 1868 w Wielkiej Brytanii i jest wiodącą organizacją działającą w sektorze nieruchomości. Jest także wiodącym źródłem wiedzy i informacji na tematy związane z sektorem nieruchomości: członkowie, rządy państw oraz organizacje międzynarodowe korzystają z przygotowywanych przez RICS niezależnych i bezstronnych badań i analiz. RICS Polska zrzesza aktualnie 205 profesjonalistów.
 

Źródło: Colliers International