Budowa galerii w Jeleniej Górze pod znakiem zapytania

Jak donosi Naszemiasto.pl, najprawdopodobniej inwestor sam nie będzie w stanie podołać inwestycji, którą oszacowano na 100 tysięcy euro. Brytyjska spółka matka jest bowiem na skraju bankructwa i coraz częściej mówi się o ogłoszeniu upadłości także jej polskiego oddziału.

Ostatni kontakt redakcji Retailnet.pl z inwestorem udało się nawiązać w drugiej połowie września br. Wówczas, była już rzecznik prasowa firmy, Agnieszka Janas poinformowała nas, że w Polsce spółka Parkridge Retail Development działa i jej uwaga skupia się na obiekcie Focus Park Włocławek – otwarty pod koniec listopada br.

Focus Mall Jelenia Góra miał liczyć ponad 40,61 tys. mkw. powierzchni, a powierzchnia najmu (GLA) wynosić 17,1  tys. mkw. W obiekcie docelowo miało się znaleźć 89 sklepów, restauracje, kawiarnie i wielosalowe kino. Inwestor informował, że ma także podpisane umowy najmu m.in. z siecią delikatesów Alma, Multikinem i H&M. Najemcami mieli być także Deichmann, Rossmann, Reserved, CroppTown, House, Home&You, Mohito, Simple, Apart, Promod, Orsay, Preety Girl, Quazi, City Sport, Grycan. Planowany termin otwarcia miał nastąpić na przełomie 2012/2013 roku.