Galeria Nova w Piasecznie

Za sprawą Galerii Nova powstanie pierwsze kino w 70-tysięcznej podwarszawskiej gminie, które zajmie miejsce po zlikwidowanym kinie Mewa. Były również plany budowy obiektu handlowego z kinem w pobliżu Fashion House w Piasecznie, ale irlandzki inwestor ze względów finansowych odstąpił od ich realizacji. Teraz jest szansa, że mieszkańcy okolic będą mogli chodzić na filmy do nowego centrum przy Puławskiej.

W miejscu, w którym powstanie Galeria Nova, działa już supermarket Auchan z pasażem handlowym oraz 48 sklepami, które zajmują 7 tys. mkw. Przez czas budowy ma być w supermarkecie prowadzona normalna sprzedaż. Auchan ma też w przyszłości być głównym operatorem spożywczym nowej galerii. Pierwszym etapem realizacji projektu będzie trzypoziomowy parking, na którego budowę inwestor otrzymał już pozwolenie. Autorem projektu Galeria Nova jest firma Bose International.

Oficjalna prezentacja obiektu ma nastąpić pod koniec stycznia 2012 roku. Czy będzie on nosił nazwę Galeria Nova? Jak informuje rzeczniczka Auchan Dorota Patejko, nazwa centrum nie została jeszcze potwierdzona.
 

Źródło: Auchan