W Kozienicach powstaną pawilony handlowe

Prywatny inwestor wyraził gotowość zaangażowania w budowę obiektu handlowego. Władzom miejskim proponuje jednak zamianę działki o powierzchni gruntu 1005 mkw., na której mieściła się Wojskowa Komenda Uzupełnień na grunt, na którym zlokalizowany jest Ośrodek Profilaktyki Uzależnień. W razie zamiany inwestor zyskałby scaloną nieruchomość gruntową – jest bowiem właścicielem innej działki zlokalizowanej obok Ośrodka Profilaktyki Uzależnień.

Plan zagospodarowania miasta dopuszcza budowę centrum handlowego w tej lokalizacji. Władze miasta zgodę na zamianę, zamierzają jednak warunkować ofertą przedstawioną przez inwestora, choć przyznają, że inwestycje w mieście są potrzebne. Swoją opinię w tej sprawie musi wydać komisja budownictwa.

W Kozienicach obecnie nie ma galerii handlowej. Kozienice to 22,5 tysięczne miasto powiatowe położone 80 km na południowy wschód od międzynarodowego portu lotniczego Warszawa – Okęcie. Jako punkt komunikacyjny dzieli je 30 km od węzłów kolejowych: Radom, Dęblin, Puławy i 100 km od Lublina.